Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Muž v skafandri

Krátky opis
Video opera Muž v Skafandri je multižánrové predstavenie s medzinárodnými hudobníkmi o americkom kozmonautovi so slovenskými koreňmi.
Fotogaléria
Názov podujatia
Muž v skafandri

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
10.03.2020

Popis projektu
Námet a Libretto: Miroslav Tóth
Réžia: Jan Komárek
Dramaturgia: Michaela Rosová
Hudba: Miroslav Tóth
Light design a video edit: Jan Komárek
Video: Viera Čákanyová, Miroslav Tóth
Scénografia: Lenka Kucháreková
Účinkujú: Andrea Miltnerová, Pasi Mäkelä,
Hudobníci: Monika Knoblochová, Márton Kuna, Péter Magyar, Mikuláš Havrila, Márton Csernoszky, Miroslav Tóth

Vyhynutý žáner dramatickej opery
Zem je zničená, ľudstvo sa presťahovalo na Mesiac. Po mnohých rokoch sa jeden človek z ničoho nič rozhodne vrátiť - zbalí si vlajku a vydáva sa na cestu k svojim koreňom. Ale čo vlastne hľadá? A čo na planéte, dávno opustenej, môže nájsť?
Vizuálne aj akusticky pôsobivá performancia voľne čerpá z príbehu Eugena Andrewa Cernana, astronauta s československými koreňmi, ktorý krajinu svojich predkov opakovane navštívil a ktorému je venované múzeum vo Vysokej nad Kysucou.

Vstupné v predpredaji cez Tootoot za 5€ na: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fbit.ly%2F1repriza%3Ffbclid%3DIwAR30DE2D3RSbgQlrhzvzwYgw5LH-1GXRwnreuO4yyGRUmNtURtEG9XYTWqM&h=AT1QAuTzoUdHu9mfIL1OOrM7qVQNaJSAVfGvHmwQVSKhDcsA2Kn0f666Qpy8VgK1mcKrrHB47iRBs0XYqrds0jEZTnK0rpr1JEjqjwwzmCU7ZmjqSc1MbulJSvXHxC3E_MmFjFE" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: inherit;">https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fbit.ly%2F1repriza%3Ffbclid%3DIwAR30DE2D3RSbgQlrhzvzwYgw5LH-1GXRwnreuO4yyGRUmNtURtEG9XYTWqM&h=AT1QAuTzoUdHu9mfIL1OOrM7qVQNaJSAVfGvHmwQVSKhDcsA2Kn0f666Qpy8VgK1mcKrrHB47iRBs0XYqrds0jEZTnK0rpr1JEjqjwwzmCU7ZmjqSc1MbulJSvXHxC3E_MmFjFE" na mieste za 7€

Vznik podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Podujatie sa koná v rámci koprodukcie Projektu Batyskaf a A4 - priestor súčasnej kultúry.

Názov prímateľa
Gegangere

Celkový rozpočet:
26 500,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €