Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cyklus Tanečný dom - Dargúni

Krátky opis
Cyklus Tanečný dom je sprostredkovanie a propagovanie tradičnej hudobno-tanečnej kultúry jednotlivých regiónov Slovenska, prostredníctvom odborne vedenej a komunikatívnej výučby tanca. Hlavným účelom a prínosom projektu je vytvorenie priestoru k poznávaniu, užívaniu a rozvíjaniu tradičného hudobno-tanečného umenia a kultivácii pohybovej kultúry. Cyklus Tanečný dom realizuje o. z. Dragúni v Bratislave pravidelne 1 x mesačne už od roku 2002.
Fotogaléria
Názov podujatia
Národný Tanečný dom

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
18.01.2018 - 20.01.2018

Popis projektu

Dragúni, o.z. organizujú  Národný Tanečný dom – zimný interaktívny festival tRadovania. Podujatie začína vo štvrtok  18. januára 2018 v bratislavskom kc_dunaj, vyučujú Štefan Štec a Dušan Hegli, hrá ľudová hudba Michala Nogu a Kapela Ifjú Szivek. V piatok 19. januára sa podujatie presúva do priestorov Pistoriho paláca na Štefánikovej ulici. Okrem vernisáže výstavy ,,Tradícia v pohybe“ o Tanečných domoch, ku ktorej zahrá experimentálne zoskupenie Folk and Bass, je lákadlom  premiérové uvedenie vizuálno-pohybového workshopu – žiarivý tanečný dom. Aby ste si ho užili naplno, organizátori odporúčajú využiť odev alebo doplnky reagujúce na UV svetlo. Zárukou živelnej tancovačky je ľudová hudba Muzička a kapela BALKANSAMBEL, ktorá je známa zábavným autorsky originálnym mixom a štýlovou interpretáciou tradičných hudobných žánrov strednej Európy a  Balkánu. V sobotu 20. januára festival pokračuje celodenným  programom tanečných, hudobných i remeselno-tvorivých dielní pre deti i dospelých. Nebudú chýbať ani pútavé interaktívne prezentácie a diskusie o rôznych fenoménoch nášho nehmotného kultúrneho dedičstva. To všetko pod taktovkou popredných osobností nášho folklórneho hnutia. Termín podujatia nie je náhodný, prekrýva sa  s dňom narodenia významného nestora slovenského folklóru – profesora Nosáľa, ktorý by sa bol dožil 91 rokov

Názov prímateľa
DRAGÚNI

Celkový rozpočet:
24 100,00 €

Výška podpory:
13 500,00 €