Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Autorské čítania Medziriadky

Krátky opis
Po februárovej čítačke K. Kucbelovej a K. Janačkovej v Prahe sa autorské čítania Medziriadkov v marci vracajú na Slovensku. Pozvanie do Levíc prijali Silvester Lavrík a Kristína Žilinčárová. Ako to už na našich čítačkách chodí, priestor opäť dostáva jeden známy etablovaný autor a jedna mladá začínajúca autorka, finalistka Medziriadkov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Silvester Lavrík, Kristína Žilinčárová - autorské čítanie

Miesto konania / kraj
Levice / Levice

Termín konania
11.03.2019

Popis projektu

Silvester Lavrík je spisovateľ a dramatik. Vyštudoval divadelnú réžiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, pracoval ako režisér Slovenského rozhlasu. Je autorom viacerých prozaických kníh a drám. So svojou ostatnou knihou Posledná k.&k. barónka sa zaradil do desiatky finalistov aktuálneho ročníka ceny Anasoft litera.

Kristína Žilinčárová je študentkou estetiky. Pochádza z Bratislavy a momentálne žije v Prahe. Tvrdí o sebe, že si neviem vybrať medzi viacerými médiami. V Medziriadkoch 2019 ju porota ocenila za jej prózu vo vysokoškolskej kategórii.

Popoludní dvojica autorov predstaví svoju tvorbu študentom na besede na Gymnáziu Andreja Vrábla.

Plnokrvnú večernú čítačku pripravujeme v spolupráci s našou obľúbenou levickou kaviarňou https://www.facebook.com/NA-KUS-RE%C4%8CI-248583355681/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">NA KUS REČI. Začíname o 17: 30. Moderuje Radovan Potočár.

Autorské čítania Medziriadkov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Medziriadky

Celkový rozpočet:
2 645,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €