Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Autorské čítania Medziriadky

Krátky opis
Medziriadky sú platforma, ktorá už jedenásť rokov podporuje mladú slovenskú literatúru. Na autorských čítaniach sa aj v roku 2020 predstavuje vždy jeden úspešný Medziriadkar alebo Medziriadkarka spolu s etablovaným autorom alebo autorkou. „Medziriadky sú medzi literárnymi súťažami svetlou výnimkou. Namiesto diplomov rozdávajú kontakty či nové podnety a impulzy do ďalšej tvorby,“ uviedla Kristína Janáčková
Fotogaléria
Názov podujatia
Katarína Kucbelová, Kristína Janačková - autorské čítanie

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
25.02.2020

Popis projektu

Katarína Kucbelová sa narodila v Banskej Bystrici, vyštudovala dramaturgiu a scenáristiku. Pracuje ako manažérka kultúrnych projektov. V roku 2006 založila literárnu cenu pre pôvodnú slovenskú prózu Anasoft litera.
Vydala zbierky básní Duály (2003), Šport (2006), Malé veľké mesto (2008), Vie, čo urobí (2013). V roku 2019 jej vyšla prozaická kniha Čepiec, ktorý sa dostal do desiatky Anasoft litera.

Kristína Janačková študuje literárnu a kultúrnu teóriu v nemeckom meste Tübingen. Zúčastnila sa viacerých literárnych súťaží a pravidelne sa vracia aj na Medziriadky. Je tohtoročnou štipendistkou programu pre mladých autorov a autorky v berlínskom Dome pre poéziu. Kvôli univerzitnému výskumu hnusu v literatúre, na ktorom spolupracuje, číta veľké množstvo obskúrnych textov.

Moderátor: Radovan Potočár.

Priestory pre podujatie poskytlo kníhkupectvo a kaviareň Fra. Autorské čítanie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Názov prímateľa
Medziriadky

Celkový rozpočet:
2 645,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €