Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Debris Company v roku 2020

Krátky opis
24.2.2020 o 20.00 hod v A4 - priestor súčasnej kultúry, Bratislava Predstavenie inšpirované poéziou Eugena Gindla. Podstata bytia sa čoraz viac a viac vzďaľuje od skutočného poznania. Konzumná spoločnosť, obdiv samého seba a svojej moci, súťaživosť a neustále premeny nazvané tekutosťou dospeli v 21. storočí do: WOW!
Fotogaléria
Názov podujatia
Debris company: WOW! (repríza)

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
24.02.2020

Popis projektu

Je pred potopou?
Dejiny sveta a človeka sú dejinami otrasov.
Pády, pohromy nesmerujú ku koncu dejín, ale naopak k jeho pohybom a zmenám.
Loď pláva po rozbúrenom mori, potopí sa, ale znova sa vynorí. Situácia, v ktorej sa dnes nachádzame je podobná tej na počiatku dejín. To, čo sa nám zdalo najskôr ako cesta, sa teraz ukazuje ako scestie.
Podstata bytia sa čoraz viac a viac vzďaľuje od skutočného poznania.
Život sa popiera samým sebou. Konzumná spoločnosť, obdiv samého seba a svojej moci, súťaživosť a neustále premeny nazvané tekutosťou dospeli v 21. storočí do: WOW!

Základné vstupné: 8 eur
Zľavnené vstupné: 5 eur (ZŤP, Seniori, Študenti)


Réžia, koncept: Jozef Vlk
Choreografia: Stanislava Vlčeková
Text: Eugen Gindl
Video art: Alex Zelina
Výtvarné riešenie a svetelný dizajn: Ján Ptačin
Kostýmy: Katarína Holková
Hudba: Jozef Vlk
Dramaturgia: Dáša Čiripová
Účinkujú: Daniel Raček, Stanislava Vlčeková, Andrea Luptáková
Whispering: Braňo Mosný
Technická spolupráca: Jozef Čabo
Produkcia: Martina Širáňová

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

*Predstavenie nie je vhodné pre epileptikov


https://www.facebook.com/events/1455688714599032/https://www.facebook.com/events/1455688714599032/">https://www.facebook.com/events/1455688714599032/ style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: system-ui, -apple-system, system-ui, " .sfnstext-regular",="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" white-space:="" pre-wrap;"="">

Názov prímateľa
debris company / umenie a ľudia

Celkový rozpočet:
19 000,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €