Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Konc jak živé 2020- súťaž a prehliadka ľudových rozprávačov a spevákov záhoráckej piesne- sólo a duo

Krátky opis
Súťaž a prehliadka ľudových rozprávačov a spevákov záhoráckej piesne- sólo a duo
Fotogaléria
Názov podujatia
Konc jak živé

Miesto konania / kraj
Zohor / Malacky

Termín konania
28.03.2020

Popis projektu

Krajské kolo celoštátnej  súťaže ľudových rozprávačov a regionálna súťaž spevákov  záhoráckej ľudovej piesne (nad 40 rokov). V rámci Bratislavského samosprávneho kraja sa 28.3. 2020 v priestoroch KULTÚRNEHO DOMU v Zohore  uskutoční súťažná prehliadka ľudových rozprávačov a spevákov záhoráckych ľudových piesní pod názvom Konc jak živé 2020.

Toto podujatie je inšpirované krásnou knižkou rovnakého názvu autora Pavla Slezáka zo Stupavy napísaná v Záhoráckom nárečí , ktorý je aj členom odbornej poroty pre rozprávačov.

Rozprávači  súťažia v dvoch kategóriách- 1. Prerozprávaný príbeh z knihy Konc jak živé, alebo 2. vlastný príbeh -ľubovoľná téma podľa vlastného výberu ( môže to byť príbeh skutočne prežitý, vymyslený, odpozorovaný, prerozprávaný prečítaný príbeh a pod.), dĺžka interpretovaného textu nesmie presiahnuť 8 min., rozprávač by mal mať v čase súťaže minimálne 15 rokov.

Kategória speváci záhoráckej piesne  – vekovo obmedzená účasť – od 40 rokov, interpretujú sólo alebo duo ľudové piesne z oblasti Záhoria – dĺžka súťažného výstupu max 6 min.

Do podujatia sa môžu zapojiť všetci neprofesionálni rozprávači a speváci s trvalým bydliskom, alebo pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji, spĺňajúci  podmienky propozícií, prihlásením sa na danom formulári , alebo mailom do 25. 2. 2020. Súčasťou podujatia je odborný seminár s porotou pre súťažiacich a pre všetkých účastníkov spoločná zábava pri hudbe.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Malokarpatské osvetové stredisko v Modre

Celkový rozpočet:
2 450,00 €

Výška podpory:
1 700,00 €