Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Priestor Súčasného Tanca - reprízy tanečných predstavení a workshopy

Krátky opis
repríza tanečného predstavenia z produkčnej dielne PST - Priestor Súčasného Tanca, Košice Ako môžeme byť so svojím telom a nie proti nemu. Môžeme ho prijať a vážiť si ho také aké je? Predstavenie je inšpirované telesnými odlišnosťami a odkazuje na myšlienku plne inkluzívnej prístupnej spoločnosti, ktorá je založená na možnostiach a tvorivých schopnostiach každého tela.
Fotogaléria
Názov podujatia
Body Recognition

Miesto konania / kraj
Bardejov / Bardejov

Termín konania
16.02.2020

Popis projektu

Ako môžeme byť so svojím telom a nie proti nemu. Môžeme ho prijať a vážiť si ho také aké je?

Predstavenie je inšpirované telesnými odlišnosťami a odkazuje na myšlienku plne inkluzívnej prístupnej spoločnosti, ktorá je založená na možnostiach a tvorivých schopnostiach každého tela.

V umeleckom procese sa stretávajú dve slovenské tanečné interprétky a jedna fínska performerka s telesným postihnutím. Tak ako alchymisti ani umelci v tomto predstavení nemajú dôvod na oddeľovanie fyzikálnych aspektov z metafyzických interpretácií. Mystika tanečnej interpretácie sa ďalej premieta skrz výtvarnú metaforu scénografky prizvanej do predstavenia a živú hudbu vytvorenú v tvorivej spolupráci s prizvanou violončelistkou.

produkcia: https://www.facebook.com/pst.kosice/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Priestor Súčasného Tanca, Košice
choreografia a tanečná interpretácia: Noora Västinen, Katarína Rampáčkova, Michaela Sabolová
autorská hudba a interpretácia: Milena Hrušovská (violončelo)
scénografia, dizajn kostýmov a grafický vizuál: Katarína Cáková
svetelný dizajn: Róbert Farkaš
zvuk: Róbert Rampáček
umelecká asistentka: Georgie Goater
fotky: Diana Dobrescu

teaser k predstaveniu: https://www.facebook.com/pst.kosice/" target="_blank" href="https://www.facebook.com/pst.kosice/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="https://www.facebook.com/pst.kosice/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">

fotoalbum: https://www.facebook.com/pst.kosice/" href="https://www.facebook.com/pst.kosice/" event: https://www.facebook.com/pst.kosice/"

Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
4 220,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €