Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mikulášsky Jazzový Festival 2017

Krátky opis
13. ročník jediného jazzového festivalu na Liptove
Fotogaléria
Názov podujatia
Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson (USA, CZ, SK)

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
22.10.2017

Popis projektu

Spoluhráč Herbieho Hancocka, legenda amerického jazzu, bubeník Gene Jackson vystúpi na Liptove! 

Kvartet Ondřeja Štveráčka (MJF 2016), v ktorom hosťuje americký bubeník Gene Jackson sa v rámci svojho jesenného turné zastaví aj v Liptovskom Mikuláši. Českého Coltranea (Ondřej) a spolupracovníka Herbieho Hancocka (Gene) dopĺňa slovenská jazzová elita: klavirista Klaudius Kováč a kontrabasista Tomáš Baroš. Štveráčkova hutná hra, sýtená hard-bopom a free-jazzom a vychádzajúca z neskorej tvorby Johna Coltranea, sa v tomto skvostnom kvartete snúbi s afro-americkými polyrytmami Jacksona, ktorého umenie vyhľadávajú okrem Hancocka (v jeho triu a kvartete hral celých 9 rokov!) aj ďalšie osobnosti svetového jazzu (Wayne Shorter, Dave Holland, Christian McBride, Greg Osby, Terence Blanchard, Andrew Hill, George Coleman atd.). Klaudius Kováč, ktorého nášmu publiku netreba predstavovať (na MJF vystupoval niekoľko krát) je veľkým menom slovenského jazzu a držiteľom ceny Jazzman roku 2014. Kvarteto uzatvára jeden z najvyťaženejších českých kontrabasistov Tomáš Baroš, o ktorého hre se dá hovoriť bezpochyby v samých superlatívoch. Prítomnosť veľkej hviezdy z kolísky jazzu ich výkony ešte znásobuje… Bude to nepochybne výnimočný zážitok! Vstupné 10 EUR.


Koncert z verejných zdrojov podporil náš hlavný partner - https://www.facebook.com/Fond-na-podporu-umenia-1486436734982250/" data-hovercard="/ajax/hovercard/page.php?id=1486436734982250&extragetparams=%7B%22directed_target_id%22%3A1570635519616826%7D" data-hovercard-prefer-more-content-show="1" style="color: rgb(54, 88, 153); font-family: "SF Optimized", system-ui, -apple-system, system-ui, ".SFNSText-Regular", sans-serif; font-size: 14px; letter-spacing: -0.12px; background-color: rgb(255, 255, 255);">Fond na podporu umenia. Ďakujeme!

Názov prímateľa
NK REAL s.r.o.

Celkový rozpočet:
45 900,00 €

Výška podpory:
30 000,00 €