Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Learning water, salty eyes

Krátky opis
Learning water, salty eyes vernisáž/performance HotDock project space 02.02.2020 18:00 kolaborácia medzi pohybovou umelkyňou Evou Priečkovou a výtvarníčkou Katarínou Poliačikovou na tému vody medzi nami, v nás. dialóg medzi priestorou choreografiou, textom a videom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Learning water, salty eyes

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.02.2020 - 16.02.2020

Popis projektu

vernisáž/performance Learning water, salty eyes procuje s autorkským textom Eve Priečkovej a Kataríny Poliačikovej, s videom inšpirovaným choreografiou pre nadnášanie tela vo vode a s performatívnym čítaním vytvorením priamo pre priestory HotDock project space. 

//Týmto domom prechádza voda v racionálnej sieti kovových trubiek, tak, ako niekto určil. V tomto dome ľudia snívajú o mori, alebo sa im sníva, že sa topia, v tomto dome pozerajú správy o topiacich sa ľadovcoch, a o tých, čo sú, niekde ďaleko, smädní, zatiaľ čo sa vracajú domov s ťažkými kartónmi balenej vody, v tomto dome sa potia v zlých snoch zatiaľ čo v tme schne voda na dne pohárov a zanecháva za sebou na sklenených stenách sled jemných kružníc ako Amenemhetove vodné hodiny, v tomto dome sme sami, my, všetci, dočasne, vodou. Voda, ktorá nás opúšťa, si pamätá naše telá. Prejde nimi ako jaskyňami, vsiakne do seba príbehy vnútra. V tomto dome ľudia túžia po mori, aj keď už nevedia, prečo. Sme naivní, keď si myslíme, že naše telo necíti niečo, o čom nevieme. V tme, keď pod dverami kúpeľne vidíme iba prúžok svetla, ponorení do teplej vody zavrieme oči a cítime sa v bezpečí, vstupujúc do podivne známeho. V tme a vode sme nevinní, ako kedysi, keď sme sa len mali stať, a teraz, cez vodu, sa skúšame vrátiť k tomu, čím sme vždy boli.//Názov prímateľa
Eva Priečková

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 862,00 €