Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nákup zbierky motýľov (Lepidoptera)

Krátky opis
Zbierka motýľov (Lepidoptera) od Ing. Ignáca Richtera celkove pozostáva zo 7574 exemplárov, ktoré reprezentujú 1518 druhov motýľov. Pochádzajú zo zberného regiónu Tekovského múzea v Leviciach, predovšetkým z lokalít Rybník, Kozárovce, Ipeľské Úľany a Nová Dedina. Jej zakúpenie má pre múzeum prvoradý vedecký, dokumentačný, študijný i prezentačný význam. Súčasťou projektu je aj predstavenie tejto atraktívnej zbierky širokej verejnosti, a to prostredníctvom výstavy.
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstava motýľov zo zakúpenej zbierky Ing. Ignáca Richtera

Miesto konania / kraj
Levice / Levice

Termín konania
09.12.2019 - 15.03.2020

Popis projektu

Zbierka motýľov zakúpená od Ing. Ignáca Richtera je aktuálne prezentovaná širokej verejnosti ako súčasť výstavy " Zbierky, kurátori a ich príbehy" v Tekovskom múzeu v Leviciach. Inštalovaná je v priestoroch Dobóovského kaštieľa, od 9.12 2019 do 15.3. 2020.

Názov prímateľa
Tekovské múzeum v Leviciach

Celkový rozpočet:
7 400,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €