Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dedina ožíva

Krátky opis
Podujatie Dedina ožíva, festival gastronómie, remesiel, ľudovej kultúry sa po 16. krát realizovalo v obci Drienčany. Cieľom projektu bolo propagovať tradičnú ľudovú kultúru v súvislostiach s rozvojom cestovného ruchu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dedina ožíva

Miesto konania / kraj
Drienčany / Rimavská Sobota

Termín konania
20.07.2019

Popis projektu

V obci Drienčany sa po 16. -ty krát organizovalo podujatie Dedina ožíva, ktorého cieľom je propagácia tradičnej ľudovej kultúry v súvislostiach s rozvojom cestovného ruchu. V obci sa nachádza Múzeum slovenskej rozprávky v Pamätnej fare Pavla Emanuela Dobšinského, na ktorého počesť sa začalo podujatie realizovať. Chceli sme vytvoriť rozprávkovú dedinu a zapojiť občanov obce a regiónu k prezentácii lokálnych a regionálnych tradícií.

V rámci projektu sa realizovalo 5 rozprávkových gastronomických dvorov, jarmok remesiel. Realizovalo sa 5 tvorivých remeselných dvorov Drienčanské bosorky, U zlatej priadky, U Skálnických vreteníc, Medový dvor, U zlatej husi. Predstavilo sa pouličné divadlo a Bábkové divadlo na rázcestí z Banskej Bystrice, Folklová skupina MELL z Rimavskej Soboty. Tvorivé dielne detských ľudových hier,. V scénickom programe sa predstavili fujaristi, heligonkári, Folklórna skupina Lieščina z Rimavskej Soboty, Folklórny súbor Stromíš z Vlachova, FS Zemplín z Humenného. Slovom sprevádzal Martin Pliešovský.

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
5 400,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €