Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wolkrova Polianka 2018 -- 55. ročník celoslovenskej literárnej súťaže

Krátky opis
Výzva k mladým básnikom, aby sa zapojili do 55. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže "Wolkrova Polianka 2018", ktorá si kladie za cieľ podporiť ich tvorivú iniciatívu, resp. vytvárať priestor pre umeleckú sebarealizáciu talentovaných debutantov. Termín uzávierky súťaže -- 30. jún 2018
Fotogaléria
Názov podujatia
Výzva k mladým debutantom

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.03.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

Výzva k mladým básnikom, aby sa zapojili do 55. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže "Wolkrova Polianka 2018", ktorá si kladie za cieľ podporiť ich tvorivú iniciatívu, resp. vytvárať priestor pre umeleckú sebarealizáciu talentovaných debutantov.
Do súťaže môžu autori do 30 rokov, ktorí knižne nevydali básnickú zbierku, prihlásiť najviac desať básnických textov v súhrnnom rozsahu 200 veršov.

Práce treba zaslať v troch exemplároch, obsahujúcich autorove kontaktné údaje, na adresu:

Asociácia organizácií spisovateľov Slovenska (AOSS)   Laurinská 2    815 08 Bratislava

Termín uzávierky súťaže -- 30. jún 2018

Súťažné práce posúdi trojčlenná odborná porota, ktorú ustanoví Rada AOSS zo zástupcov svojich členských organizácií. Oceneným víťazom sa spravidla stáva jeden laureát za mimoriadne kvalitný poetický príspevok. Porota zároveň udeľuje prémie, čestné uznania a Cenu primátora Vysokých Tatier.

Výsledky súťaže sa slávnostne vyhlásia za účasti ocenených autorov dňa 18. októbra 2018 v divadelnej sále Sanatória Dr. Guhra v Tatranskej Polianke.

AOSS organizuje toto kultúrno-spoločenské podujatie s finančným príspevkom Fondu na podporu umenia (FPU) v úzkej spolupráci s Mestom Vysoké Tatry.

Názov prímateľa
Asociácia organizácií spisovateľov Slovenska

Celkový rozpočet:
3 458,00 €

Výška podpory:
3 240,00 €