Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

40. výročie FS Váh

Krátky opis
Prezentácia nového komponovaného programu, ktorým chce súbor verejnosti odprezentovať svoju prácu za ostatných 5 rokov, ale aj priblížiť prierezovo jeho dosiahnuté úspechy za štyri desaťročia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Čo nezmyl čas

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
15.11.2019 - 16.11.2019

Popis projektu

Celková dramaturgia programu výročia FS Váh vychádza zo zdokumentovaných materiálov tradičnej kultúry zatopených obcí Liptovskou Marou, fotografií a spomienkových rozprávaní ľudí, ktorí tu žili, no i z málo zachovaného spevného i tanečného materiálu. V programe predstavíme aj spracovaný folklórny materiál z obcí Liptovská Teplička, Šuňava, Štrba, Važec, Východná, Závažná Poruba, Smrečany, Liptovské Sliače, Liptovská Lúžna, Stankovany, Huty, Malé a Veľké Borové.

Názov prímateľa
Združenie priateľov folklórneho súboru VÁH

Celkový rozpočet:
32 075,00 €

Výška podpory:
30 175,00 €