Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Akvizície: P. Ďurík

Krátky opis
Zámerom projektu je predovšetkým doplnenie zbierky Turčianskej galérie o dielo martinského výtvarníka, typografa a grafického dizajnéra Petra Ďuríka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Akvizícia diela Siedma pečať

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
01.07.2019 - 04.10.2019

Popis projektu

Doplnenie zbierkového fondu Turčianskej galérie o diela súčasného etablovaného martinského výtvarníka, typografa a grafického dizajnéra Petra Ďuríka.
Peter Ďurík: Ingmar Bergman - Siedma pečať, 1965 / 60x82cm / tempera, uhlík, šelak na sololite,

Dielo bolo zastúpené na viacerých výstavách doma aj v zahraničí:
1998 TG výstava Typografia
2000 Galéria mesta Bratislavy výstava Typografia
2000 Dni slovenskej kultúry v Českých Budejoviciach
2000 Považská galéria v Žiline výstava Typografia
2004 Galéria TYPO&ARS Bratislava výstava Typografia
2013 TG výstava M(i)esto medzi pamäťou a nepamäťou Ako súčasť inštalácie Zuzany Žabkovej pod názvom „Siedma pečať – Ingmar Bergman, Vladimír Kompánek, Peter Ďurík“
2017 TG výstava „Peter Ďurík – TYPOGRAFIA“

Názov prímateľa
Turčianska galéria v Martine

Celkový rozpočet:
3 000,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €