Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Akvizície: Veronika Rónaiová

Krátky opis
Veronika Rónaiová: Archív ako križovatka medzi minulosťou a prítomnosťou, 2019, zásahy olejom do nájdeného umeleckého diela Juliana Filu - Agresia reklamy, 1994, olej na plátne, 105 x 170 cm, do ktorého je vsadená interpretácia študentky TU Pdf. P. Rabárovej, olej na plátne, 60 x 60 cm
Fotogaléria
Názov podujatia
Akvizícia diela Archív ako križovatka medzi minulosťou a prítomnosťou

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
01.07.2019 - 30.09.2019

Popis projektu

Zámerom akvizície zbierkového predmetu je predovšetkým doplnenie zbierkového fondu Turčianskej galérie o dielo súčasnej etablovanej výtvarníčky Veroniky Rónaiovej.Dielo vzniklo špeciálne pre výstavu s rovnomenným názvom, ktorá sa konala v Turčianskej galérii (od 07.02.2019-07.04.2019). Dielo veľkorysým spôsobom charakterizuje posledné roky autorskinho umeleckého výskumu Veroniky Rónaiovej k téme dedičstva a archívu. 

Názov prímateľa
Turčianska galéria v Martine

Celkový rozpočet:
7 000,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €