Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2020 - čítajúce školy a čítajúce rodiny

Krátky opis
Komárno je prvým tohtoročným mestom, v ktorom rozkvitne Osmijankova literárna záhrada, putovná výstava, ktorá je otvorenou čitárňou určenou najmä deťom mladšieho školského veku a pedagógom, knihovníkom a rodičom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie výstavy

Miesto konania / kraj
Komárno / Komárno

Termín konania
08.01.2020 - 28.02.2020

Popis projektu

Putovná výstava je venovaná nielen tvorbe spisovateľky Kriste Bendovej, jej Osmijankovým rozprávkam, ale je zároveň prezentáciou najnovšej knižnej slovenskej produkcie. V spolupráci s najlepšími slovenskými vydavateľstvami  ponúkame deťom knižné príbehy, poéziu, povesti, rozprávky a rodinné príbehy. Počas trvania výstavy deti zoznámime ,prostredníctvom literárnych lekcií, s ôsmimi stanovišťami: 1)Rozprávkovník Kristy Bendovej, 2) Veršoplôtiky Tomáša Janovica, Miroslava Válka, P. O. Hviezdoslava,3)  Fantazmagorika knihoplodá ukrývajúca literárnych hrdinov z klasických rozprávok ako je Janko a Marienka, Červená čiapočka, Palculienka a iné, knihokvety na zasiatie snov a túžob, 4) Strom Šifrovník ukrývajúci šifry a tajné odkazy, 5) Peliešok - knižnica a oddychová čitateľská zóna, 6) Moja Stopa  a 7) Osmimetrovnica kráľovská 8) a akoniec rozkvitnú zasiate knihokvety snov a túžob.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 600,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €