Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FSk Podhradie a ĽH Podhradská muzika

Krátky opis
Vianočný program, ktorý prezentuje činnosti na vidieku v zimnom období (napr. páranie peria) a zvykoslovné činnosti spojené s vianočnými a novoročnými sviatkami - napr. koledovanie
Fotogaléria
Názov podujatia
Sviatočná koleda

Miesto konania / kraj
Podhradie / Prievidza

Termín konania
27.12.2019

Popis projektu

Folklórna skupina Podhradie a ĽH Podhradská muzika pripravili vianočný program a prizvali si i hostí : Folklórnu skupinu Prameň z Dubového, Folklórny súbor Turiec a inštrumentalistu Milana Rooba. V programe, ktorý pripravujú už od októbra, sa predstaví FSk Podhradie s programovým číslom "Zimný večer" v ktorom prezentuje páračky peria. Ide o takzvaný "doparok", kedy už v danej domácnosti dopárajú perie, gazdiná pripraví pohostenie a prídu aj chlapi s muzikou. V druhom vstupe FSk Podhradie v novom programovom čísle predstaví prípravu na svadbu - chystanie výbavy pre nevestu. V tomto prípade s novým šijacím strojom, s ktorým sa samozrejme chce pochváliť susedom. Folklórny súbor Turiec vo svojom vstupe ukáže hry mládeže so Slamenárom (mládencom oblečenom v odeve zo slamy) počas zimných večerov  a koledovanie mládencov počas Vianočných sviatkov. Folklórna skupina Prameň z Dubového má pripravené "Priadky na Dubovom". V rámci podujatia chceme tak, okrem iného,  ukázať rôzne spracovania rovnakej témy  - páranie peria.  Milan Roob prezentuje niekoľko ľudových nástrojov  s koledami a vianočnými piesňami.  V záverečná časť podujatia je venovaná koledám a vianočným piesňam v podaní FSk Podhradie a FSk Prameň z Dubového. Podujatie sa uskutoční 27. decembra 2019 v kultúrnom dome v Podhradí o 18:30 hod. 

Názov prímateľa
Kvet Podhradia OZ

Celkový rozpočet:
11 465,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €