Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čitateľský klub Violy

Krátky opis
Hlavným zámerom projektu Čitateľský klub Violy je podpora čitateľstva a kultivácia literárneho vkusu u rôznorodo generačne štrukturovaného publika prostredníctvom diskusných stretnutí nad vybranými dielami slovenskej a svetovej literatúry.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vianočné čítanie

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
17.12.2019

Popis projektu

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom...

Za titulom VIANOČNÉ ČÍTANIE
sa môžu skrývať knižky, ktoré si ako nádielku nájdete pod stromčekom, alebo tiež texty, ku ktorým autorov práve vianočné sviatky inšpirovali. Niekoľko takých sme pre vás vybrali pre decembrové stretnutie Čitateľského klubu Violy. Poviedku, spomienku, fejtóny, rozprávku inšpirovanú inou rozprávkou i výber básní. A okrem toho, že sa budeme v spoločnom rozhovore snažiť zistiť, čo sa autorom v ich textoch z ducha a atmosféry Vianoc podarilo zobraziť, pozývame aj na zdieľanie vašich vlastných tipov na vianočné čítanie. Ktorá kniha, text či báseň Vás dokáže k stretnutiu s Vianocami naladiť?

V decembrovom ČKV nás čaká:
Selma Lagerlöfová: Vianočný hosť
Dušan Dušek: Pokoj, pokoj
Karel Čapek: z Kalendára
Erik Groch: Dievčatko so zápalkami
výber vianočných básní


Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €