Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DIERA DO SVETA 2019

Krátky opis
Voľný projekt Jána Mikuša v ktorom vyberá a interpetuje zásadnú poéziu Slovenských a svetových básnikov. Tentokrát sa predstaví v Galérií P.M.Bohúňa v Liptovskom Mikuláši s výberom poézie W.Whitmana, ktoré aj po viac ako 200 rokoch naberajú na aktuálnosti. Ján Mikuš do svojej iterpetácie bude naživo samplovať hudbu z LP platní a na záver pustí strhujúcu skladbu Arvo Parta, Cantus in memoriam Benjamin Britten. Môžete sa tešiť na sakrálny až kontenplatívny zážitok.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vidieť isté verše No.7

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
17.12.2019

Popis projektu

Walt Whitman (* 31. máj 1819, West Hills, New York, USA - † 26. marec 1892, Camden, New Jersey) bol americký básnik, esejista, novinár a humanista. Už štyri roky po jeho smrti ho mnohí zahraniční pozorovatelia vyhlásili za "najväčšieho amerického básnika". Považuje sa za prvého mestského básnika. Tvorí prechod medzi transcendentalizmom a realizmom a oba smery vteľuje do svojho diela. Jeho diela sa preložili do viac ako 25 jazykov. Whitman patrí k najvplyvnejším a najrozporuplnejším básnikom.


https://www.facebook.com/events/457282001625397/ style="caret-color: rgb(29, 33, 41); color: rgb(29, 33, 41); font-family: system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont, " .sfnstext-regular",="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" white-space:="" pre-wrap;"="">

Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
64 200,00 €

Výška podpory:
53 000,00 €