Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hudba ako prostriedok vzdelávania a relaxácie

Krátky opis
Hudobno-rozprávkové podujatie O princeznej Ambicióze sa s podporou Fondu na podporu umenia uskutoční 25.1.2018 o 10.00 v priestoroch hudobného oddelenia Turčianskej knižnice v Martine.
Fotogaléria
Názov podujatia
O princeznej Ambicióze

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
25.01.2018

Popis projektu

Druhým výstupom z projektu Hudba ako prostriedok vzdelávania a relaxácie bude hudobno-rozprávkové podujatie O princeznej Ambicióze určené žiakom 1. stupňa základnej školy. Zámerom podujatia je vzbudiť u detí záujem o nepoznaný literárny text, nechať ho na seba pozitívne pôsobiť a zároveň obrátiť pozornosť žiakov k vážnej hudbe.

Po úvodnom privítaní a "hre na náladomer" budú mať deti možnosť zapojiť sa do motivačného kvízu, v ktorom sa za pomoci projektora a premietacieho plátna ocitnú medzi rozprávkovými postavičkami a budú hádať ich mená. V rozprávke rovno aj ostaneme, pretože po tejto zábavnej aktivite bude zážitkové čítanie z knihy K. Bendovej a nasledovať bude kolektívne počúvanie vybraných skladieb na CD nosiči, ktoré priamo súvisia s prečítaným. Hádanky na určovanie hudobných nástrojov sa opäť budú realizovať za pomoci projektora a plátna, pričom sa žiaci oboznámia aj s 3 rôznymi prevedeniami skladby Air od J. S. Bacha. Nenásilnou formou sa dozvedia viac o hudbe z čias princov a princezien, vypočujú si hudbu, s ktorou ešte mnohí z nich nikdy neprišli do kontaktu. V rámci oddychového ukončenia podujatia budú mať deti možnosť individuálneho počúvania vybraných skladieb detskej produkcie prostredníctvom slúchadlovej techniky.

Toto zážitkovo-vzdelávacie podujatie bude realizované s podporou Fondu na podporu umenia, uskutoční sa 25.1.2018 o 10.00 v priestoroch hudobného oddelenia Turčianskej knižnice V Martine.

http://turcianskakniznica.sk/o-princeznej-ambicioze-hudobno-rozpravkove-podujatie/ 

" target="_blank">http://turcianskakniznica.sk/o-princeznej-ambicioze-hudobno-rozpravkove-podujatie/">http://turcianskakniznica.sk/o-princeznej-ambicioze-hudobno-rozpravkove-podujatie/ 

Názov prímateľa
Turčianska knižnica v Martine

Celkový rozpočet:
3 200,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €