Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hudba ako prostriedok vzdelávania a relaxácie

Krátky opis
Hudobno-relaxačné podujatie Muzikály z cyklu Popoludnie s hudbou určené širokej verejnosti sa uskutoční 24.1.2018 o 15.00 v priestoroch hudobného oddelenia Turčianskej knižnice. Podujatie bolo z verejných zdrojov podporené Fondom na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Popoludnie s hudbou. Muzikály

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
24.01.2018

Popis projektu

Turčianska knižnica v Martine ako jedna z mála regionálnych knižníc na Slovensku zachovala pri poskytovaní služieb hudobné oddelenie vybavené technikou na kolektívne i individuálne počúvanie hudby. Toto pracovisko je dobre zásobené notovými materiálmi a je pravidelne využívané nielen v rámci poskytovania základných knižnično-informačných služieb, ale venuje sa aj realizácii komunitných a výchovno-vzdelávacích aktivít. Vďaka Fondu na podporu umenia, ktorý umožnil hudobnému oddeleniu Turčianskej knižnice zmodernizovať celé technické vybavenie, môžeme dnes výrazne rozšíriť ponuku a skvalitniť podujatia pre všetky vekové kategórie. Pre materské, základné, špeciálne a stredné školy, pre seniorov v rámci celoživotného vzdelávania, zosystematizovať a prehĺbiť spoluprácu s občianskymi združeniami hendikepovaných občanov. 

Prvým podujatím, ktoré naplno využije nové technické vybavenie, bude v rámci Popoludnia s hudbou oddychové podujatie s názvom Muzikály určené širokej verejnosti, ale hlavne našim seniorom a zdravotne hendikepovaným občanov Martina. Účastníci tohto hudobného stretnutia si vypočujú rozprávanie o 100-ročnej histórii tohto žánru, budú môcť nahliadnuť do pomyselného zákulisia natáčania rôznych muzikálov. Dozvedia sa zaujímavosti z čias najväčšieho rozkvetu, uvidia ukážky z najslávnejších muzikálov a v závere podujatia príde na rad individuálne počúvanie a každý z účastníkov si bude môcť vybrať jeden muzikál na CD nosiči a pomocou slúchadlovej techniky si ho vypočuť. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, uskutoční sa 24.1.2018 o 15.00 v priestoroch hudobného oddelenia našej knižnice.

http://turcianskakniznica.sk/popoludnie-s-hudbou-muzikaly/Názov prímateľa
Turčianska knižnica v Martine

Celkový rozpočet:
3 200,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €