Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Galaprogram DSpSk Šafolka a ďalšie aktivity OZ Art School Smižany

Krátky opis
Slávnostný galaprogram „Špievajme dzjefčeta“ pri príležitosti 15 výročia založenia DSpSk Šafolka a DĽH Oriešok.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slávnostný galaprogram „Špievajme dzjefčeta“

Miesto konania / kraj
Smižany / Spišská Nová Ves

Termín konania
19.12.2019

Popis projektu

Slávnostný galaprogram „Špievajme dzjefčeta“ pozostávajúci z hudobno-spevných pásem ponúkne piesne a kolesové tance zo spišského a čiastočne aj šarišského regiónu. Súčasťou bude taktiež tradičný materiál spracovaný z terénnych výskumov a archívnych prameňov a dokumentácií, ktorý má mnohé archaické špecifiká dané bohatým historickým vývojom  regiónu, historicky obývaného Slovákmi, Nemcami i Rusínmi. V galaprograme budú účinkovať deti z DSpSk Šafolka spolu s ľudovou hudbou Oriešok. Zoznam účinkujúcich DSpSk Šafolka: Nina Bazárová, Nina Šmelková, Nina Maniaková, Nikola Bondirová, Sofia Kenderová, Martina Zakuciová, Dominika Zakuciová, Lenka Hricisková, Simona Hricisková, Monika Bdžochová, Laura Novotná, Zina Bazárová, Karolína Boková, Romana Gburová, Lucia Paluščáková, Jakub Hanzely, Detská ľudová hudba Oriešok: Mária Bendíková, David Valach, Filip Fábry, Michal Jartys, Eduard Čekel. Dramaturgickú radu tvoria: Bc. Šimon Hanzely – hudobný pedagóg DĽH Oriešok; Július Žiga, DiS.art.– hudobný pedagóg DĽH Oriešok; Dominik Maniak – bývalý člen Šafolky a ĽH Oriešok, primáš ĽH FS Hornád z Košíc;

Názov prímateľa
Art school Smižany

Celkový rozpočet:
17 500,00 €

Výška podpory:
15 900,00 €