Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kulturák 2018

Krátky opis
Umenie je dôležitým faktorom pri vývoji osobnosti človeka a týmto projektom chceme viesť mladých ľudí k poznaniu aj inej kultúry ako majú bežne možnosť vidieť v komerčných televíziách, rádiách a na rôznych komerčne orientovaných podujatiach.
Fotogaléria
Názov podujatia
Varga - premietanie filmu + diskusia a koncert

Miesto konania / kraj
Zvolen / Zvolen

Termín konania
26.01.2018

Popis projektu

Filmový portrét legendy československej hudobnej scény sleduje rockového klávesistu Mariána Vargu (1947–2017) na sklonku jeho života, v dobe, kedy mu bola diagnostikovaná smrteľná choroba. Veľkého introverta a náruživého fajčiara natáča počas jeho posledných vystúpení, kedy pomaly začínal strácať dych.

Tento študentský film príde uviesť priamo režisérka Soňa Maletz a zvukár filmu Vlado Nosáľ, ktorí následne porozprávajú aj zážitky z natáčania s Mariánom Vargom a odpovedia na otázky v následnej diskusii. 

Po diskusii bude nasledovať koncert Vlada Nosáľa z kapely Queer Jane, ktorý zahrá piesne Mariána Vargu, ktoré nahral sám či s kapelami Prúdy alebo Collegium Musicum. 

Soňa Maletzová je režisérka a dokumentárna fotografka. Len prednedávnom absolvovala pražskú FAMU (2011-2017) so svojím stredometrážnym filmom o Mariánovi Vargovi. Ako fotografka vystavovala na Slovensku, v Česku a v Poľsku. Jej séria o prímestských častiach Bratislavy bola ocenená na Slovak Press Photo.

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/Fond-na-podporu-umenia-1486436734982250/" data-hovercard="/ajax/hovercard/page.php?id=1486436734982250&extragetparams=%7B%22directed_target_id%22%3A320734538445016%7D" data-hovercard-prefer-more-content-show="1" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont, ".SFNSText-Regular", sans-serif; font-size: 14px;">Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Dlhý, široký a bystrozraký

Celkový rozpočet:
35 000,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €