Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ži:vá spoločnosť

Krátky opis
Nonverbálna show, ktorá pracuje s autentickým stretnutím s divákmi a s divadelne - mystickou atmosférou. Bye Bye Bird je príbehom čakania, alebo nekonečného odchádzania za svojimi snami. Je o túžbe po optimizme a o migrácií vlastných spomienok a ambícií. Ide o abstrakciu a spontánnosť našich pocitov. Divadlo abstrakcií plné mimoriadne konkrétnych pocitov a situácií.
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadlo: John Clown - Bye Bye Bird

Miesto konania / kraj
Bánovce nad Bebravou / Bánovce nad Bebravou

Termín konania
07.12.2019

Popis projektu

Nonverbálna show, ktorá pracuje s autentickým stretnutím s divákmi a s divadelne - mystickou atmosférou.
Bye Bye Bird je príbehom čakania, alebo nekonečného odchádzania za svojimi snami. Je o túžbe po optimizme a o migrácií vlastných spomienok a ambícií. Ide o abstrakciu a spontánnosť našich
pocitov. Divadlo abstrakcií plné mimoriadne konkrétnych pocitov a situácií.

Nové, celovečerné predstavenie pre široké divácke spektrum, ktorým jeho autor nadväzuje na svoje predošlé klaunské predstavenia, Enter the Clown, Departure of Clown a dovršuje tak svoju trilógiu klaunského laboratória. Ján Mikuš predstavuje svoju postavu John Clown, s ktorou už niekoľko rokov sporadicky obýva nielen domáce javiská a rušné ulice niektorých miest. Ako herec a režisér sa predviedol už v mnohých metropolách i menších mestách, napríklad v Londýne, Moskve, Lodži, Prahe, Váci, Ostrave, Brne, Bratislave etc..
V posledných rokoch sa intenzívne venuje budovaniu svojej postavy klauna, absolvoval radu workshopov vedených zahraničnými, etablovanými lektormi, pôsobiacimi napríklad na Broadway, v Hollywoode alebo v Los Angeles či v Cirque du Soleil. Jeho obľúbenou témou je hra s mystifikáciou a divadlom ako takým, taktiež práca s atmosférou a poetickosťou.

Bye, Bye Bird má ambíciu priniesť autentické stretnutie s klaunom a s hľadaním tejto kúzelnej postavy, ktorá ukazuje človeka v jeho náhlej a bezprostrednej zraniteľnosti, stupidite a úprimnosti. V jeho páde na hubu a v opätovnom vstávaní na rovné nohy.

Názov prímateľa
Ži:va

Celkový rozpočet:
15 530,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €