Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Odkaz predkov zachovaj nám Pane

Krátky opis
Zámerom projektu je uchovanie folklórneho odkazu našich predkov z rusínsko-sotáckej oblasti Horného Zemplínu. V rámci projektu sa ušili kroje, obuv a postavila sa choreografia a spevácke bloky z dannej oblasti. Koncert ,,Odkaz predkov zachovaj nám Pane" priblíži divákom vianočné tradície dannej oblasti. Na koncerte budú učinkovať tanečníci, speváci a hudobníci FS Chemlon a DFS Chemloňáčik. Dramaturgom, režisérom a choreografom danného projektu je doc. Vladimír Marušin, ArtD.
Fotogaléria
Názov podujatia
Odkaz predkov zachovaj nám Pane

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
16.12.2019

Popis projektu

Vianočný koncert z rusínskych a sotáckych kolied horno-zemplínskeho regiónu, v tanečno-hudobnom spracovaní doc. Vladimíra Marušina, ArtD a Mgr. Miroslava Kerekaniča. Učinkujúci - tanečníci, hudobníci a speváci FS Chemlon Humenné. Učinkujúci použijú kroje ušité v rámci danného projektu.

Názov prímateľa
Folklórny súbor Chemlon

Celkový rozpočet:
4 540,00 €

Výška podpory:
2 700,00 €