Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

PROFILY / Imrich Svitana

Krátky opis
Výstava v kontexte prezentácií „umelcov Spiša“ uvádza výber novej komornej tvorby autora v dialógu s ostatnými tvorivými platformami: šperk, medailérstvo, plastika, kresba, fotografia a monumentálne realizácie. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Kurátorky: Mgr. Lucia Benická, Mgr. Mária Šabľová, Mgr. Zuzana Juháziová – GUS.
Fotogaléria
Názov podujatia
IMRICH SVITANA / VERTIKÁLY

Miesto konania / kraj
Spišská Nová Ves / Spišská Nová Ves

Termín konania
04.12.2019 - 29.03.2020

Popis projektu

Výstava spišského výtvarníka – sochára, medailéra a šperkára Imricha Svitanu je uvedením výberu z komornej aj monumentálnej tvorby za posledné dekády. Realizácia výstavy pod názvom VERTIKÁLY sa opiera o fenomén autorovej hlavnej inšpirácie, ktorým je jeho rodný Spiš: 75 vertikálnych miniatúrnych sošných veží, tvoriacich gro inštalácie, prezentuje 75-te jubileum autora. Výstava je uvedená v rámci dramaturgického cyklu Profily, prezentujúceho samostatné umelecké profily, ktoré sú prepojené s výskumnou a akvizičnou činnosťou galérie. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Kurátorky: Mgr. Lucia Benická, Mgr. Mária Šabľová, Mgr. Zuzana Juháziová – GUS.  

Názov prímateľa
Galéria umelcov Spiša

Celkový rozpočet:
5 300,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €