Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ATELIER XIII - program na rok 2019

Krátky opis
V piatok 13. 12. 2019 o 19:00 vás radi privítame na vernisáži výstavy diel Jarmily Mitríkovej s názvom Dievča nafukujúce kruh.
Fotogaléria
Názov podujatia
Jarmila Mitríková - Dievča nafukujúce kruh

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
13.12.2019 - 07.02.2020

Popis projektu

EXHIBITION ~ Dievča nafukujúce kruh Od 13. decembra 2019 do 7. februára 2020 v ATELIERi XIII

EXHIBITOR ~ JARMILA MITRÍKOVÁ

CURATOR OF THE EXHIBITION ~ Ľuboš Lehocký

Jarmila Mitríková sa vo svojej tvorbe sebavedomo pohybuje medzi médiom maľby a keramiky, ktoré niekedy prepája v jednotný celok. Často mení vizualitu prác od diela k dielu a inštinktívne sa necháva ovplyvňovať procesom tvorby. Výraznú farebnosť strieda monochróm, expresívne ťahy štetcom kresebná šrafúra či odkazy na geometrický minimalismus. V keramickej tvorbe experimentuje s glazúrami a polychrómiou, modernistickým či insitným tvaroslovím. Tematicky sa Mitríková venuje subjektívnej pamäti a individuálnemu prežívaniu. Jej plátna sú plné vrstvenia symbolov, prestúpené odkazmi na mytológiu, inšpirované poverovým rozprávaním a fantazijnými predstavami či rozprávkami. V posledných dvoch rokoch nachádza veľký inšpiračný zdroj v tvorbe detí predškolského veku a knižnou ilustráciou z dôb bývalého Československa.

https://www.facebook.com/events/484537502164598/" target="_blank">LINK NA EVENT NA FACEBOOKU


Počas výstavy Jarmily Mitríkovej môžete počuť set od AUTUMNIST, ktorý je nahraný len pre ATELIER XIII

Autumnist je stále najmenej o krok popredu s jeho hypnotickou zmesou súčasnej elektroniky s nadžánrovými presahmi ako manifestom. V širokospektrálnom mixe kombinuje ambient s hip-hopom či breakbeatom, hi-tech postupy s lo-fi popom či bizarnú filmovú atmosféru s mimozemským folklórom. Autumnist naživo je pôsobivá päťčlenná kapela, elektroniku dopĺňa živá rytmická sekcia s basou a bicími, gitarista a alternujúci saxofón s klarinetom spolu s podporou synchronizovanej videoprojekcie a hosťujucími vokalistami. Dva z troch štúdiových albumov Autumnist (The Autumnist a False Beacon) získali ocenenie Album roka/Cena kritikov na Radio_Head Awards 2009 a 2018.Názov prímateľa
DASH MEDIA, s.r.o.

Celkový rozpočet:
28 600,00 €

Výška podpory:
20 200,00 €