Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poézia u Fullu

Krátky opis
Autorským čítaním Michala Hvoreckého bude pokračovať vo štvrtok 5.12.2019 o 17:00 h v Galérii Ľudovíta Fullu novovzniknutý projekt ružomberského občianskeho združenia Simach Art s názvom Poézia u Fullu 2019.
Fotogaléria
Názov podujatia
POÉZIA U FULLU - Michal Hvorecký číta z knihy Maliar a chlapec

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
05.12.2019

Popis projektu

Maliar a chlapec. Prázdniny u Fullu,

Napísal Michal Hvorecký, nakreslila Simona Čechová, vydal Monokel, 2019.


Vitajte v krajšom, farebnejšom a pestrejšom svete, ako je náš! Maliar a chlapec sa stretnú v čarovnom dome, kde ožívajú obrazy. Začína sa cesta do krajiny rozprávok. Poradí si malý hrdina v Jánošíkovej družine, pri mori, v balóne či medzi partizánmi? Stretne myšičku, čo varila kašičku?V knižke, inšpirovanej životom a dielom Ľudovíta Fullu, sa svety dieťaťa a umelca spojili a vytvorili dobrodružný príbeh plný fantázie. Na Fullových detských ilustráciách vyrástlo niekoľko generácií. Toto je naša pocta maliarskemu majstrovi.
Názov prímateľa
Simach Art

Celkový rozpočet:
2 845,00 €

Výška podpory:
2 600,00 €