Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Body Recognition

Krátky opis
BODY RECOGNITION Premiéra autorského predstavenia inkluzívneho tanca z produkčnej dielne PST-Priestor Súčasného Tanca, Košice. Ako môžeme byť so svojím telom a nie proti nemu. Môžeme ho prijať a vážiť si ho také aké je? Predstavenie je inšpirované telesnými odlišnosťami a odkazuje na myšlienku plne inkluzívnej prístupnej spoločnosti, ktorá je založená na možnostiach a tvorivých schopnostiach každého tela.
Fotogaléria
Názov podujatia
Body Recognition

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
04.12.2019

Popis projektu

BODY RECOGNITION
Premiéra autorského tanečného predstavenia

Ako môžeme byť so svojím telom a nie proti nemu. Môžeme ho prijať a vážiť si ho také aké je?

Predstavenie je inšpirované telesnými odlišnosťami a odkazuje na myšlienku plne inkluzívnej prístupnej spoločnosti, ktorá je založená na možnostiach a tvorivých schopnostiach každého tela.

V umeleckom procese sa stretávajú dve slovenské tanečné interprétky a jedna fínska performerka s telesným postihnutím. Tak ako alchymisti ani umelci v tomto predstavení nemajú dôvod na oddeľovanie fyzikálnych aspektov z metafyzických interpretácií. Mystika tanečnej interpretácie sa ďalej premieta skrz výtvarnú metaforu scénografky prizvanej do predstavenia a živú hudbu vytvorenú v tvorivej spolupráci s prizvanou violončelistkou.

V termíne 25.11. - 03.12.2019 prebieha rezidenčný pobyt - posledná fáza tvorivého procesu umeleckého tímu Body Recognition.

Rezidenčný pobyt a premiéru tanečného predstavenia z verejných zdrojov podporili https://www.facebook.com/fondnapodporuumenia/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Fond na podporu umenia a mesto Košice

produkcia: PST - Priestor Súčasného Tanca o.z.
choreografia a tanečná interpretácia: Noora Västinen, Katarína Rampáčkova, Michaela Sabolová
autorská hudba a interpretácia: Milena Hrušovská (violončelo)
scénografia, dizajn kostýmov a grafický vizuál: Katarína Cáková
svetelný dizajn: Róbert Farkaš
zvuk: Róbert Rampáček
umelecká asistentka: Georgie Goater

Premiéra: 4.12.2019 / 19.00
Vstupné: 7€ dospelí/5€ študenti, seniori, ZŤP

PST - Priestor Súčasného Tanca sme iniciatíva na podporu súčasného tanečného umenia v meste Košice. Organizujeme festival súčasného tanca a nového cirkusu „Move fest Košice“. Produkujeme vlastné tanečné predstavenia. Pripravujeme pravidelné a nepravidelné odborné vzdelávacie aktivity pre tanečnú komunitu, laickú verejnosť, deti a mládež. Vytvárame tanečné projekty zamerané na inklúziu ľudí s rôznym znevýhodnením. Zapájame sa do medzinárodných projektov. V našich aktivitách je tanečne umenie aj nástrojom, prostredníctvom ktorého sa účastníci učia vnímať, tvoriť, komunikovať a byť tolerantní. Dlhodobým cieľom nášho občianskeho združenia je dostať súčasný tanec do bežného života človeka, nech návšteva tanečného predstavenia je tak prirodzená ako návšteva kina:).


fb event: https://www.facebook.com/fondnapodporuumenia/" style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">

Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
8 700,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €