Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Deti, hurá do čítania 3

Krátky opis
V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra, Zvolen sa 17. januára 2018 uskutočnia ilustračné tvorivé dielne pre žiakov ZŠ v rámci projektu Deti, hurá do čítania 3, s ilustrátorom Vladimírom Králom, scénickým výtvarníkom, grafickým dizajnérom a režisérom animovaných filmov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ilustračná tvorivá dielňa s Vladimírom Králom

Miesto konania / kraj
Zvolen / Zvolen

Termín konania
17.01.2018

Popis projektu

V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra, Zvolen sa 17. januára 2018 o 10.00hod. a o 13.30 hod. uskutoční ilustračná tvorivá dielňa pre žiakov ZŠ v rámci projektu Deti, hurá do čítania 3, s ilustrátorom Vladimírom Králom.

 

Ilustrátor, scénický výtvarník, grafický dizajnér a režisér animovaných filmov Vladimír Král (1974, Bratislava) bol poslucháčom Katedry animovanej tvorby na FTF VŠMU v Bratislave. Po úspešnom absolvovaní vysokoškolského štúdia pracoval ako ilustrátor, scénický výtvarník, grafický dizajnér a režisér animovaných TV filmov (napr. Keď nie, tak nie (1998), Dvojhlasná invencia a-mol (1999). Na pôde medzinárodného domu umenia pre deti v Bratislave BIBIANA sa predstavil ako autor bábkovej scénografie a priestorového riešenia v predstaveniach Betlehemské rozprávky (1998), Veľký primáš Baro (2002) a podieľal sa na príprave výstav Naše Vianoce na skle maľované (1999) a Najkrajšie knihy Slovenska 2000 – 2007 a ďalších. Súčasťou jeho animovanej tvorby je napríklad úvodná zvučka filmového festivalu Art Film 1999, výtvarné návrhy k animovanému seriálu Čarovný zvonček a dokumentárnemu cyklu Římani za humny. Je tiež autorom ilustrácií v obľúbených knihách Jána Uličianskeho Analfabeta Negramotná, Vianočné mystérium Josteina Gaardera či Kozliatka Márie Rázusovej-Martákovej a Jaroslavy Blažkovej.

Projekt z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA, hlavným partnerom podujatia je FOND NA PODPORU UMENIA.Názov prímateľa
Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Celkový rozpočet:
2 178,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €