Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hopsa, Zuzka, srdce moje

Krátky opis
Večerný program k 40. výročiu založenia Folklórnej skupiny Smrečany zobrazuje kolobeh života od narodenia Zuzky - jej detské a dievčenské roky, obdobie dospievania, neskôr hotovanie jej výbavy, pýtanie nevesty, vydaj a čepčenie, až po narodenie dcéry Zuzky.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hopsa, Zuzka, srdce moje

Miesto konania / kraj
Smrečany / Liptovský Mikuláš

Termín konania
01.06.2019 - 31.12.2020

Popis projektu

Hopsa, Zuzka, srdce moje je večerný program v dĺžke cca 90 minút. Zobrazuje v jednotlivých častiach priebeh života jednej generácie so snahou o reprodukciu života, obradov, odievania sa v Smrečanoch. Súčasťou programu je dokument, medailón o už nežijúcich členoch FSk, ktorí boli nositeľmi tradícií života v Smrečanoch.

Názov prímateľa
Občianske združenie Folklórna skupina Smrečany

Celkový rozpočet:
7 114,00 €

Výška podpory:
6 700,00 €