Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kračún v kožúšku

Krátky opis
Zámerom projektu Kračún v kožúšku je v rámci kultúrneho programu pre verejnosť s rovnomenným názvom ,,Kračún v kožúšku“ okrem scénického spracovania tradičného zvykoslovia, piesní a tancov taktiež prezentácia, propagácia obstaraných krojových kostýmov a súčastí „zabudnutého“ regiónu Novohrad.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kračún v kožúšku

Miesto konania / kraj
Buzitka / Lučenec

Termín konania
14.12.2019

Popis projektu

Zabudnuté krásy regiónu Novohrad ožívajú v scénických obrazoch – Narodenie dieťaťa, Krstiny, Salaš, Zbojstvo, Voľba obecných pastierov, Vianočné polazovanie, Trojkráľové obchôdzky či Fašiangy v podaní členov Folklórneho a divadelného súboru Dubkáčik Buzitka a v hudobnom doprovode Podjavorskej muziky zo Zvolenskej Slatiny.

Estetickú formu podujatia doplnia a obohatia pre diváka obstarané krojové kostýmy a súčasti ľudového odevu severozápadného Novohradu obcí Políchno, Ábelová, Nedelište a Madačka, ktoré budú zakomponované a použité v jednotlivých scénických obrazoch. 

Podkladom pre ich zhotovenie sa stali pôvodné autentické ľudové kroje -  mužské kožúšky z obcí Ábelová a Madačka, ženské oplecká – rukávce z obcí Políchno a Nedelište, tradičná ženská a mužská obuv – čižmy, mužská čierna súkenná kabanica a mužské vyšívané košele z obce Políchno.

V rámci kultúrneho programu - aktivity Kračún v kožúšku – obstarané krojové kostýmy a súčasti, ich tvorbu, použitie v scénických obrazoch pre diváka podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Folklórny a divadelný súbor DUBKÁČIK Buzitka

Celkový rozpočet:
4 215,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €