Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie aktivity

Krátky opis
Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva vedúcich a členov folklórnych kolektívov a všetkých záujemcov o tradičnú ľudovú kultúru na vzdelávací seminár Metodika výučby ľudového spevu II., ktorý sa uskutoční v sobotu 7. decembra 2019 od 9:00 v priestoroch Makovického domu v Žiline.
Fotogaléria
Názov podujatia
Metodika výučby ľudového spevu II.

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
07.12.2019

Popis projektu

Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva vedúcich a členov folklórnych kolektívov a všetkých záujemcov o tradičnú ľudovú kultúru na vzdelávací seminár Metodika výučby ľudového spevu II., ktorý sa uskutoční v sobotu 7. decembra 2019 od 9:00 v priestoroch Makovického domu v Žiline.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

 

Program:

9.00 – registrácia účastníkov

9.30 – 11.00 – Symboly v ľudových piesňach – aby sme piesne správne pochopili, je potrebné poznať význam v nich použitých symbolov.

 

11.00 – 12.30 – Kultúrno-spoločenský kontext ľudovej piesne - ako môžu niektoré informácie ovplyvniť interpretáciu i samotnú dramaturgiu speváckeho čísla.

 

Lektorka: PhDr. Andrea Jágerová – etnologička, Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene, vedúca speváckej skupiny Marína.

 

 

 

 

v Účastnícky poplatok vzdelávacieho semináru: 3€/osoba.

v V cene účastníckeho poplatku je občerstvenie a záznam z celého vzdelávacieho workshopu.

v Záujemci sa môžu prihlásiť najneskôr do 4.12.2019 na adresu dsrnankova@vuczilina.sk (príp. telefonicky na 0915 787 299).

Názov prímateľa
Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Celkový rozpočet:
25 160,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €