Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2019

Krátky opis
Brajgel to sú melancholické piesne a expresívny prejav speváčky. V textoch sa dôraz kladie na obsah a metaforický jazyk, ktorým je výhradne slovenčina. V piesňach sú zreteľné inšpiračné zdroje z výtvarného umenia, literatúry a filmu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Brajgel + Pavlovitz No Profits vo Wave

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
14.12.2019

Popis projektu

Brajgel to sú melancholické piesne a expresívny prejav speváčky.
V textoch sa dôraz kladie na obsah a metaforický jazyk, ktorým je výhradne slovenčina.
V piesňach sú zreteľné inšpiračné zdroje z výtvarného umenia, literatúry a filmu.
Brajgel vznikol v decembri 2013 v Pezinku a odvtedy funguje v pôvodnom zložení:
Veronika Němcová (spev),
Patrik Lančarič (texty, gitara, klávesy),
Richard Molnár (basa),
Marián Lučenič (bicie),
Erik Kern (klávesy).

Kapela Pavlovitz No Profits pochádza z Bardejova a tvorí ju trojica hudobníkov
Pavol Bartoš - Guitar/Vocals
Peter Gurský - Bass Guitar
Matúš Roman - Drums/Vocals

Skupina svojím názvom ironicky odkazuje, na ktorej strane barikády stojí v kultúrno-spoločenskej vojne krajiny, kde nie nevýznamná časť obyvateľov verí, že náš svet ovládajú neziskovky riadené Židmi. Hudobne ponúkajú PNP čistý, do najmožnejšej jednoduchosti obnažený indie rock s poetickými textami, ktorý má bližšie k undergroundovej, než popovej vetve.
Kapela funguje od apríla 2018 a v septembri tohto roku vydala debutové šesť skladbové eponymné EP (1.9.2019), ktoré spolu s inými skladbami predstavia aj u nás.

Z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/fondnapodporuumenia/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Fond na podporu umenia

Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
64 890,00 €

Výška podpory:
53 000,00 €