Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2019

Krátky opis
Pozývame vás na malú komornú vernisáž spojenú s besedou na tému komiks a popkultúra, ktorá sa uskutoční v dolných priestoroch Župného domu 30.11.2019 o 18:00 hod.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vernisáž a prednáška Juraja Malíčka: Komiks a popkultúra

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
30.11.2019

Popis projektu

Pozývame vás na malú komornú vernisáž, ktorá sa uskutoční v dolných priestoroch Župného domu 30.11.2019 o 18:00 hod. Autorom výstavy Popkultúrne ikony v komiksoch a filmoch je nadšenec popkultúry Michal Jokel z Považskej Bystrice.

Súčasťou vernisáže bude o 19:00 hod. aj naše obľúbené Myšlienkovo - prednáška a beseda s vysokoškolským učiteľom a publicistom Jurajom Malíčkom, ktorý sa spomínanou témou popkultúry zaoberá počas celého života. Vo svojej prednáške nám porozpráva o komiksoch v USA a Európe, pričom nám priblíži stručný úvod do tejto problematiky.

Viac o autorovi: Michal Jokel je 29 ročný amatérsky umelec, pochádzajúci z Považskej Bystrice, absolvent ZUŠ Imra Weinera Kráľa v PB, v súčasnej dobe advokátsky koncipient, ktorý sa vo voľnom čase snaží venovať viacerým formám kreatívneho prejavu – okrem výtvarného (maľba, kresba) napríklad písomnému (poézia), hudobnému (gitara) či tanečnému (folklór). Každá z nich mu umožňuje mierne odlišným spôsobom umelecky reflektovať rôzne aspekty vnímanej reality. V rámci výtvarného procesu inklinuje k impresionizmu a širokej oblasti popkultúrnych fenoménov vo filme, literatúre a hudbe.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné: Dobrovoľné

Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
15 130,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €