Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12, podchod AS Topoľčany pozýva na otvorenie výstavy Petra Švecová: Sensory Space 6.12.2019 o 18:00
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstava

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
06.12.2019 - 31.12.2019

Popis projektu

Petra Švecová je absolventkou pražskej Akadémii výtvarných umení (M. Knížák, V. Kokolia V. Skrepl), v roku 2016 absolvovala stáž na Hochschule für Bildende Kunste v Drážďanoch v Nemecku.
Venuje sa maľbe, videu, fotografii a site specific inštaláciám.

Petra Švecová skúmaniu vlastný priestor a hľadá hranice nášho osobného teritória v rámci verejného priestoru. Dielo Sensory Space je site specific inštalácia v priestoroch Nástupišťa a verejného podchodu pod AS Topoľčany, ktorý Petra skúma prostredníctvom maľby a jej posunu do priestorovej inštalácie.
Autorka si kladie otázku, aký podvedomí vzťah majú okoloidúci k miestu, ktorým denne prechádzajú? Majú s realitou spoločného menej, než si pripúšťame? Môže byť teritóriom aj sám obraz, v ktorom zostávajú otlačené všetky naše zážitky aj to, čím prešiel on sám?
Inštalácia tvorí objekt z platkového zlata a site specific maľba, kde zlato predstavuje určitý luxus, bezpečnosť, krehkosť a jas v kontraste reagujúci na samotný verejný priestor v podzemí dvoch staníc.

Súčasťou výstavy sú aj komentované prehliadky s diskusiou pre stredné školy z Topoľčian.


Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
53 380,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €