Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Skaličánek 2019

Krátky opis
Samostatné predstavenie Vianoce so Skaličánkom sa uskuskutoční 9.12.2019 DK Skalica o 18.00 hodine. Účinkujú členovia DFS Skaličánek, Spjevule, Spjeváčci, ĽH Zlatnica a Zlatnička. Tešíme sa na Vás.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vianoce so Skaličánkom

Miesto konania / kraj
Skalica / Skalica

Termín konania
09.12.2019

Popis projektu

Zámerom je prezentácia kultúrnych tradícií spracovaných  v repertoári súboru, ako sú detské hry, zvyky, tance a piesne. Cieľom je oživenie ľudových zvykov, ktoré by inak ostávali len v podobe archiválií a časom by mohli úplne zaniknúť. Zmyslom predstavenia je oživenie a úcta k pôvodným etnologickým materiálom a snaha o prenesenie identity a lokálpatriotizmu na najmladšiu generáciu v kultúrno-spoločenskom kontexte.

Názov prímateľa
Základná umelecká škola Dr. Janka Blaha

Celkový rozpočet:
11 306,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €