Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Pod betlehemskou hviezdou (výstava betlehemov a maľovaných salašov z Banskej Štiavnice a okolia spojená s rekonštrukciou výroby)

Krátky opis
Rekonštrukcia výroby hlinených betlehemských plastík pomocou replík originálnych foriem zo Zacharovej fajkárskej dielne v Banskej Štiavnici.
Fotogaléria
Názov podujatia
Výroba hlinených betlehemských plastík (sprievodné podujatie výstavy Pod betlehemskou hviezdou)

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
06.12.2019

Popis projektu

Rekonštrukcia výroby hlinených betlehemských figúrok určená deťom materských škôl a tiež žiakom a študentom. Účastníci si budú skúšať výrobu plastík pomocou foriem, ich modelovanie, maľovanie i glazovanie. Združenie zabezpečilo vďaka projektu výrobu troch replík originálnych foriem Zacharovej fajkárskej dielne. Pripravená je Panna Mária, Sv. Jozef i Ježiško v jasličkách. Každá skupinka účastníkov dielne si bude môcť poskladať vlastný hlinený betlehem. 

Názov prímateľa
Iniciatíva za živé mesto

Celkový rozpočet:
3 422,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €