Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Bohovanie

Krátky opis
Zámerom projektu je vytvorenie a verejné uvedenie pohybového predstavenia s názvom BOHOVANIE. V tomto predstavení bez slov, ktoré nie je imitáciou žiadneho vystopovateľného bohovania ale vlastnou podobou rituálu, vytvoreného formou kolektívnej tvorby, sa na bohyne zahrajú Heidi Šinková a Katarína Zagorski v réžii a choreografii Jara Viňarského.
Fotogaléria
Názov podujatia
BOHOVANIE / premiéra

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
27.11.2017 - 27.01.2018

Popis projektu

BOHOVANIE Je magický proces veštenia, zasvätenia, označuje prosby k Bohu o vyjavenie toho, čo si subjekt žiada. Je to proces transformačný. Sprostredkovateľky takéhoto vyjavenia sa potom nazývajú bohyne.

V tomto predstavení bez slov, ktoré nie je imitáciou žiadneho vystopovateľného bohovania ale vlastnou podobou rituálu, vytvoreného formou kolektívnej tvorby, sa na bohyne zahrajú Heidi Šinková a Katarína Zagorski v réžii a choreografii Jara Viňarského.

Réžia, choreografia: Jaro Viňarský
Účinkujú: Katarína Zagorski, Heidi Šinková
Autorská hudba: Daniel Špiner
Scéna, kostýmy: Mya Javorková
Svetelný dizajn: Peter Halík
Produkcia: Príchod Godota o.z., Veronika Malgot
Foto: Ľuboš Kotlár
Video: Living documentary

Premiéra: 
27. 1. 2018. o 19tej hod. v Divadle Arteatro v Bratislave

Rezervácia: veronika.malgot@gmail.com
Vstupné: 9,- eur celý, 6,- eur zľavnený /študent, senior, ZŤP/
Info pre alergikov: V predstavení sa používa rašelina.

Príchod Godota, o.z. ďakuje:

Štúdiu C 1, 2 - Cvernovka a Divadlu Arteatro a za poskytnutie priestoru na realizáciu.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
Príchod Godota

Celkový rozpočet:
6 420,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €