Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hosťovská kniha rodiny Raisz 1827-1882

Krátky opis
Cieľom projektu je vydanie diplomatického prepisu zaujémavého prameňa k dejinám hradu Ľubovňa. V rokoch 1825-1880 boli majiteľmi hradu Ľubovňa Raiszovci. Juraj Félix Raisz, potom ako sa v roku 1827 nasťahovali do barokového paláca hradu Ľubovňa, zaviedol hosťovskú knihu. Kniha uchováva zaujímavé informácie nielen o návštevníkoch rodiny Raisz, ale aj o dianí na hrade a v širokom okolí.
Fotogaléria
Názov podujatia
videospráva

Miesto konania / kraj
Stará Ľubovňa / Stará Ľubovňa

Termín konania
01.03.2017 - 31.01.2018

Popis projektu

Aj hrady mali kedysi svoje knihy návštev. Zapisovali sa do nich všetci tí, ktorí hrad poctili svojou dočasnou prítomnosťou. Historici z hradných kníh návštev čerpajú dôležité informácie. Správcovia Ľubovnianskeho hradu oživili svoju knihu návštev z 19. storočia a spracovali ju do podoby modernej publikácie.

Viac informácií o mediálnom výstupe: 

https://www.ta3.com/clanok/1118795/spravcovia-lubovnianskeho-hradu-ozivili-knihu-navstev-z-19-storocia.html

class="MsoNormal">

Názov prímateľa
Ľubovnianske múzeum - hrad v Starej Ľubovni

Celkový rozpočet:
3 650,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €