Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ATELIER XIII - program na rok 2019

Krátky opis
Srdečne vás pozývame v utorok 9. júla od 18:00 do 19:30 na komentovanú prehliadku výstavy SLEČNY OD MALIARSKEHO STOJANA a prezentáciu troch slovenských a dvoch amerických umelkýň. Využite možnosť stretnúť sa s KELSEY SCHWETZ a JENN DIERDORF, ktoré priletia z New Yorku, aby predstavili nielen svoju tvorbu, ale aj projekt LADY PAINTERS! Vypočujte si aj NATÁLIU OKOLICSÁNYIOVÚ, MARGARÉTU PETRŽALOVÚ a JULIANU MRVOVÚ, ktorá predstaví projekt výstavy a tvorbu KATARÍNY JANEČKOVEJ WALSHE a KRIS RAC.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slečny od maliarskeho stojana - komentovaná prehliadka

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
09.07.2019

Popis projektu

Po komentovanej prehliadke výstavy a prezentácii umelkýň sa od 19:30 do 20:30 uskutoční prvé stretnutie Lady Painters na Slovensku pre pozvané umelkyne.

Lady Painters je kreatívna networkingová iniciatíva, ktorú spoluzaložili Jenn Dierdorf a Kelsey Shwetz  Brooklyne v roku 2015. Malé skupiny maliarok a kurátoriek sa stretávajú pri večeri, aby si navzájom zdieľali svoju prácu vo svojich domovoch, ateliéroch či galériách vybraných hostiteliek.  Striedajúca sa skupina umelkýň je pozývaná na základe kvality ich práce a oddanosti voči ich praxi. Umelkyne, ktorých prácu milujeme, nachádzame cez osobné kontakty, odporúčania kamarátov a kolegov a prečesávaním výstav, webov a umeleckých podujatí. Okrem mesačných stretnutí zahŕňajú podujatia Lady Painters aj technické workshopy, výmenu materiálov, návštevy ateliérov a dvakrát ročne slávnostné stretnutie.
Názov prímateľa
DASH MEDIA, s.r.o.

Celkový rozpočet:
28 600,00 €

Výška podpory:
20 200,00 €