Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poézia u Fullu

Krátky opis
Autorským čítaním popredného českého básnika Petra Hrušku bude pokračovať v utorok 26.11.2019 o 17:00 h v Galérii Ľudovíta Fullu novovzniknutý projekt ružomberského občianskeho združenia Simach Art s názvom Poézia u Fullu 2019.
Fotogaléria
Názov podujatia
POÉZIA U FULLU - Petr Hruška a hostia Juraj Kuniak, Iveta Kloptová, Ján Kudlička

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
26.11.2019

Popis projektu

Petr Hruška (1964) je básnik, literárny vedec, pedagóg, organizátor, scenárista. Držiteľ Štátnej ceny za literatúru (2013) a Ceny Jana Skácela (2009). Je autorom zbierok Obývací nepokoje (1995), Měsíce (1998), Vždycky se ty dveře zavíraly (2002), Auta vjíždějí do lodí (2007), Darmata (2012) a prozaických zápiskov Odstavce, vydaných v zbierke Zelený svetr (2004). Jeho literárne dielo je veľmi osobné, súkromné. Jeho zbierky básní boli preložené do angličtiny, francúštiny, nemčiny, slovinštiny, holandštiny či poľštiny. Hruška sa tiež nezdráha hovoriť o tom, ako vzniká báseň alebo čo je to poézia.

V Ružomberku bude Petr Hruška čítať z kníh i rukopisov, básne i populárne stĺce, ktoré publikuje v časopisoch Respekt alebo Revolver Revue. Nebude sa brániť debate na rôzne témy a rád ponúkne priestor k vystúpeniu tiež svojim priateľom: básnikovi Jurajovi Kuniakovi a výtvarníkovi prof. Jánovi Kudličkovi. Knihy všetkých troch autorov si budú môcť milovníci poézie zakúpiť priamo na mieste v rámci podujatia - a to za výhodnú cenu. Hosťom večera bude tiež mladá ružomberská poetka Iveta Kloptová, ktorej poézia je vnímavá a osobná. Hľadá odpovede na otázky, ktoré cez vlastné obrazné nazeranie vkladá do básní. V nich sa vysporiada s témami blízkosti, času či hmatateľnej konečnosti vo fyzickom svete. Poézia je podľa nej jednou z najčistejších foriem prežívania.

Názov prímateľa
Simach Art

Celkový rozpočet:
2 845,00 €

Výška podpory:
2 600,00 €