Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12, podchod AS Topoľčany pozýva na otvorenie výstavy 19.11.2019 o 18:00 Eduard Klena a Jana Kucejová: Report.
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstava

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
19.11.2019 - 03.12.2019

Popis projektu

“report”

Eduard Klena a Jana Kucejová

19.11.2019-2.12.2019

 

Aká je sila posunu informácii? Ich rýchlosť, dostupnosť a všadeprítomnosť spôsobila to, že sme ich zabudli analyzovať. Hlbšie sa rozboru venujeme ak čítaniu a počúvaniu venujeme špeciálne kritické úsilie, ak spomalíme proces posudzovania toho, čo nás informačne bombarduje. Častá plytkosť preberania informácii a ich jednoduchého vstrebania by mala byť istým mementom...

Stačí zaujať našu pozornosť, navodiť emócie akými sú radosť alebo naopak vzbudiť obavy, ktoré následne pozmeňujú, či deštruujú ľudské vedomia.

“report“ sa nevymedzuje, nemoralizuje, nesúdi. Nakoľko etika, morálka, súdnosť majú vlastné subjektívne ponímanie a sú objektívne neuchopiteľné. Projek Eduarda Klenu a Jany Kucejovej je zbernicou osobných skúseností z každodenného života, podčiarkujúc si uvedomenie ovplyvniteľnosti našej súdnosti rôznymi faktormi.

Site specific inštalácia je záznamom komunikačného toku. Autori sa pokúšajú o sprostredkovaný záznam vlastných skúseností. Skúmanie  sily sugescie, masáže, manipulácie, posunu informácií “blízkou“ / sympatickou / charizmatickou osobou.

Rôzne typy médií v rámci priestoru nástupišťa sprostredkúvajú vizuálne podnety plné komunikačných projekcií osôb, ktoré priamym pohľadom do očí okoloidúcim podsúvajúcich svoje názory a idey. Okoloidúci je nimi bombardovaný a teda i konfrontovaný, pričom každé zdelenie mieri priamo na neho. Sila informácii, ktoré denno denne prechádza skrz nás všetkých je umocnená v procesuálnej časti inštalácie.  Tisícky voľne rozložených bielych schematizovaných panáčikov, ticho načúvajú prívetivému tónu charizmatických osôb.

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
53 380,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €