Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2019

Krátky opis
Pozývame vás na besedu so spisovateľom Pavolom Vitkom o knihe Okamihy vzdoru, na ktorej spolupracoval už s nežijúcim rodákom z Púchova Vladimírom Fraňom, ktorý bol priamy účastník SNP.
Fotogaléria
Názov podujatia
Do slova: Beseda so spisovateľom o knihe SNP na Považí

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
27.11.2019

Popis projektu

Kniha vyšla pri príležitosti 75. výročia SNP a približuje nám túto významnú historickú udalosť v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

Súčasťou podujatia bude autorský výklad spojený s bohatou obrazovou dobovou prezentáciou.

PhDr. Pavol Vitko sa narodil v roku 1964 v Považskej Bystrici a vyrastal v neďalekých Malých Ledniciach.Po štúdiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, odbor žurnalistika najdlhšie pôsobil v denníku Pravda, od roku 1998 pracuje na Ministerstve obrany SR, kde pôsobí aj v súčasnosti ako šéfredaktor vojenského časopisu Obrana, v rokoch 2005 až 2010 bol aj šéfredaktor časopisu Slovak Armed Forces. Popri publicistike sa venuje aj reportážnej fotografii a tvorbe scenárov. Je spoluzakladateľ najprestížnejšej celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero a od roku 1994 pôsobí v jej najužšom vedení. Od roku 2016 je člen sekcie slovesného umenia Rady Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru. Je zostavovateľom a spoluautorom viacerých publikácií. Monografia obce Malé Lednice je jeho samostatným knižným debutom z roku 2012.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
15 130,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €