Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Neskorý zber o.z. - Reprízy predstavení a workshopy

Krátky opis
Zámerné čakanie je tanečné predstavenie vytvorené ako sled obrazov dotýkajúcich sa tém - intimita, ženskosť, čakanie, rešpekt, iritácia, osamelosť. Scény sú sledom otázok a odpovede môže divák hľadať a nachádzať v "spodnom prúde", ktorý je akýmsi šepotom – ak chcete počuť, musíte načúvať.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zámerné čakanie

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
28.11.2019

Popis projektu

Zámerné čakanie je vytvorené ako sled obrazov dotýkajúcich sa tém - intimita, ženskosť, čakanie, rešpekt, iritácia, osamelosť. Ich jednotiacim prvkom je spodný prúd – basso continuo – tiahnuci sa celým predstavením. Odráža vzťahy medzi nami a aj samých k sebe. Scény sú sledom otázok a odpovede môže divák hľadať a nachádzať práve v spomínanom spodnom prúde, ktorý je akýmsi šepotom – ak chcete počuť, musíte načúvať.  

Tanečník v strednom veku, je len zriedkavo vnímaný ako perspektívny a atraktívny. Čo je paradoxné, keďže práve vtedy je schopný si sformulovať otázky a vďaka skúsenostiam ponúknuť možnosti odpovedí bez obmedzení. Myslíme si tiež, že je utajeným faktom naša schopnosť mať ešte stále sny a to aj napriek skepse a únave, ktorú stredný vek prináša.

Koncept: Monika Čertezni, Lucia Holinová, Daniel Raček, Anna Sedlačková
Tanec: Monika Čertezni, Daniel Raček, Anna Sedlačková,
 Katarína Vlniešková
Hudba: Martin Burlas
Kostýmy: Eva Rácová
Svetelný dizajn: Ints Plavnieks, Jozef Miklós
Foto a grafický dizajn: Vlado Holina

Celoročné aktivity občianskeho združenia Neskorý zber a teda aj predstavenie Zámerné čakanie, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
Neskorý zber

Celkový rozpočet:
11 150,00 €

Výška podpory:
10 500,00 €