Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čo bolo pred rokom 1989 ?

Krátky opis
Sprievodné podujatie k výstave "Čo bolo pred rokom 1989 ?" pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie
Fotogaléria
Názov podujatia
Spomienka na November 89 - 30 rokov po

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
15.11.2019

Popis projektu

V rámci programu podujatia bude odprezentovaná prednáška November 1989, za ktorou bude nasledovať komentovaná prehliadka výstavy „Čo bolo pred 1989“. Výstava aj sprievodné podujatie je súčasťou série tematických aktivít Nežná – 30 rokov po, ktoré pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravil pre verejnosť Košický samosprávny kraj. Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja, Rastislava Trnku, a bolo podporené z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia. 

Súčasťou programu bude tiež premietnutie strihového dokumentu A. Berenteho a B. Heflera  „Nežná - Cesta k slobode“, spracovaného z archívnych materiálov múzea a prezentácia dobových fotografií z novembrových zhromaždení. Program vyvrcholí o 17:00 hod. diskusiou „November 89 - 30 rokov po“ s výnimočnými hosťami, Fedorom Gálom, sociológom, lídrom hnutia Verejnosť proti násiliu (VPN) a Rastislavom Káčerom, diplomatom a predsedom analytickej organizácie Globsec.

Názov prímateľa
Banícke múzeum v Rožňave

Celkový rozpočet:
2 400,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €