Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čo bolo pred rokom 1989 ?

Krátky opis
V rámci podporeného projektu bude pre širokú verejnosť prezentovaná odborná výstava "Čo bolo pred 1989 ?" - výstavné priestory Galérie Baníckeho múzea v Rožňave, Nám. baníkov 25, Rožňava.
Fotogaléria
Názov podujatia
Čo bolo pred 1989

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
17.10.2019 - 10.02.2020

Popis projektu

Témy prezentované na výstave sa týkajú obdobia budovania socializmu na území Československa, od tzv. „Víťazného februára“ v roku 1948, kedy sa dostala k moci Komunistická strana Československa, až do pádu režimu v novembri 1989. Pri príležitosti nadchádzajúceho 30. výročia Nežnej revolúcie, výstava dokumentuje mimo samotných novembrových udalostí aj ďalšie dôležité historické momenty, ako je napríklad príchod vojsk Varšavskej zmluvy do Rožňavy v auguste 1968. Vernisáž výstavy: 17.10.2019 o 15:30 hod.

Názov prímateľa
Banícke múzeum v Rožňave

Celkový rozpočet:
2 400,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €