Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čitateľský klub Violy

Krátky opis
Hlavným zámerom projektu Čitateľský klub Violy je podpora čitateľstva a kultivácia literárneho vkusu u rôznorodo generačne štrukturovaného publika prostredníctvom diskusných stretnutí nad vybranými dielami slovenskej a svetovej literatúry.
Fotogaléria
Názov podujatia
Poézia Jaroslava Seiferta

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
19.11.2019

Popis projektu

Poézia JAROSLAVA SEIFERTA, jeho literárna a osobnostná prítomnosť sa klenula ponad českú literatúru šesť desaťročí (Prvá jeho zbierka vyšla v roku 1921, posledná, za života vydaná, v roku 1983). Bol mostom, ktorý pevne spájal to najlepšie z tradície i nových inšpirácií, mostom, ktorý odolával i spoločenským búrkam a napriek nevôli vrchnosti boli jeho básne živo prítomné medzi čitateľmi...
Aby sme zo Seiferta vnímali viac, ako len to, že v roku 1984 dostal Nobelovu cenu za literatúru, ponúkame v novembrovom Čitateľskom klube Violy výber jeho veršov, tešiac sa, že si ich vďaka blízkosti našich jazykov môžeme čítať v origináli.

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom... Vždy pre vás pripravíme literárny text nie veľkého rozsahu, ktorý nájdete i na našej FB stránke, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je - tentoraz 19. novembra o 17.00 - vo VIOLE vítaný.

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €