Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2019

Krátky opis
Mesto Púchov pozýva na dvojdňový spomienkový cyklus pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Fotogaléria
Názov podujatia
30 ROKOV SLOBODY

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
12.11.2019 - 13.11.2019

Popis projektu

utorok: 12.11. 2019

POD LAMPOU/ veľká sála divadla, 10:30
Natáčanie známej diskusnej relácie naživo s moderátorom Michalom Magušinom. O totalitnom režime v bývalom Československu, o udalostiach, ktoré napokon vyústi do Nežnej revolúcie, i o tom o nasledovalo tesne po nej, prídu diskutovať spoluzakladateľ VPN a literárny vedec Peter Zajac, známy slovenský reportér Eugen Korda a mladý novinár a komunálny politik Šimon Jeseňák.

KONCERT ZUŠ PÚCHOV/ veľká sála divadla, 18:00
Tematický hudobný koncert žiakov Základnej umeleckej školy Púchov, v rámci ktorého zaznejú skladby spájajúce sa s týmto obdobím.

VERNISÁŽ výstavy fotografií/ vestibul divadla, 19:00
Slávnostné otvorenie výstavy fotografií a dobových materiálov o udalostiach, ktoré sa u nás odohrali pred 30 rokmi.


streda: 13.11. 2019

PREDNÁŠKA/veľká sála divadla, 10:30
Interaktívna edukačná prednáška spojená s besedou historika Ústavu pamäti národa Františka Neupauera pre žiakov najvyšších ročníkov základných škôl, stredoškolákov i verejnosť, ktorá ozrejmí napríklad to, prečo bol komunizmus totalitným režimom, ako boli porušované základné ľudské práva, pripomeniem významné historické medzníky, akými boli udalosti v auguste 1968, Sviečková manifestácia 1988 a Nežná revolúcie 1989.


VSTUP NA VŠETKY PODUJATIA ZDARMA


Podujatie sa koná pod záštitou primátorky mesta Púchov Kataríny Henekovej, s finančnou podporou mesta Púchov a Fondu na podporu umenia.

Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
15 130,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €