Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Bábkové divadlo dospelých BADIDO: Boni a čierny snehuliak

Krátky opis
MsKS a BS BADIDO uvádzajú ekologickú bábkohru pri príležitosti 30. výročia založenia súboru. Inscenáciu pre deti Boni a čierny snehuliak podľa rozprávok J. Uličianskeho Snehuliacke ostrovy pre bábkové divadlo upravil Peter Palik a pre potreby BS Badido prepísal Ľ. Šárik. Verejná generálka bude 18. 11. o 18.00 hod. v DK Rimavská Sobota. Premiéra je naplánovaná na 27. 11. o 18.00 hod. V predstavení si zahrajú rimavskosobotskí ochotníci: T. Maksi, R. Čarnoký, N. Garayová, M. Kopec a H. Chrenková.
Fotogaléria
Názov podujatia
Bábkové divadlo dospelých BADIDO: Boni a čierny snehuliak - inscenácia pri príležitosti 30. výročia založenia súboru

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
18.11.2019 - 27.11.2019

Popis projektu

Mestské kultúrne stredisko a bábkarský súbor dospelých BADIDO  uvádzajú ekologickú bábkohru pri príležitosti 30.  výročia založenia súboru. Inscenáciu pre deti „Boni a čierny snehuliak“ podľa rozprávok Jána Uličianskeho Snehuliacke ostrovy pre bábkové divadlo upravil Peter Palik a pre potreby BS Badido prepísal Ľubo Šárik. Verejná generálka bude v pondelok, 18. 11. o 18.00 hod. v bábkovej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Premiéra je naplánovaná na stredu, 27. 11. o 18.00 hod.  V predstavení si zahrajú rimavskosobotskí ochotníci: Terka Maksi, Roman Čarnoký, Naďa Garayová, Miroslav Kopec a Hela Chrenková.  Vstup zdarma.

O hre

Hlavnou hrdinkou príbehu je dievča bez domova, tuláčka Boni, ktorá si postaví malého snehuliaka aj napriek tomu, že sa planéta otepľuje. Ráno však zistí, že sa jej snehuliačik stratil a zalarmuje všetkých svojich tuláckych kamarátov a rozhodnú sa ísť snehuliačika hľadať. Pravdepodobne sa odplavil po rieke do mora na ľadovej kryhe. Jediný, kto môže Boni pomôcť, je starý námornícky kapitán Vykuk. Ten sa najprv zdráha, pretože je dôchodca, má reumu a kapitánske remeslo zavesil dávno na klinec. No Boni a tuláci ho presvedčia a napokon sa vydajú na dobrodružnú plavbu za strateným snehuliačikom. Ale aké je ich prekvapenie keď zistia, že sa celá rozprávková krajina zmenila. A k týmto zmenám sme prispeli my, ľudia. Na svojej púti stretnú rôzne rozprávkové bytosti a dozvedia sa veľa nového. Ale ich najväčším poznaním je skutočnosť, že spoločnými silami musíme našu planétu Zem zachrániť.  A aké tajomstvo im prezradí Yety? O tom sa dozviete z našej bábkovej inscenácie.


Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota

Celkový rozpočet:
3 320,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €